warta-logo

TUiR Warta S.A.

WARTA wchodzi w skład Grupy WARTA oferującej ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne, osobowe oraz na życie. Działa w Polsce od 1920 roku, jest jedną z najstarszych i największych firm na polskim rynku ubezpieczeniowym. WARTA w swojej ofercie posiada ponad 120 produktów, dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. O stabilnej pozycji rynkowej i wizerunku firmy godnej zaufania świadczą przyznane firmie prestiżowe nagrody, m.in. tytuł Laur Konsumenta – Lider Dekady 2004-2014 oraz srebrne godło Konsumencki Lider Jakości 2014.

Zgłoszenie szkody

Aby zgłosić szkodę, można skorzystać z formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela ,www.warta.pl, lub zadzwonić do Centrum Alarmowego pod numer 801 308 308 (z Polski) lub 502 308 308 (z zagranicy),lub zamówić rozmowę telefoniczną wysyłąjac sms o treści SZKODA na numer 661 001 581, koszt SMS: wg. Taryfy operatora

Kontakt

TUiR WARTA S.A.
Skrytka Pocztowa nr 1020
00-950 Warszawa 1
www.warta.pl

compensa-logo

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group działa na polskim rynku od 1990 roku. Spółka należy do austriackiej grupy Vienna Insurance Group, wiodącego ubezpieczyciela w Europie Środkowo-Wschodniej.
Spółka zapewnia kompleksową obsługę Klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych Kientów korporacyjnych oferując m.in. ubezpieczenia: komunikacyjne, zdrowotne, mieszkań, mienia i odpowiedzialności cywilnej.

Compensa proponuje elastyczne rozwiązania, Klient może wybierać pomiędzy ubezpieczeniem pojedynczego ryzyka a innowacyjnymi pakietami zapewniającymi kompleksową ochronę mienia.

Zgłoszenie szkody

Szkodę w Compensie można zgłosić dzwoniąc na numer 801 120 000 , lub koszystając z formularza na stronie TU.

Kontakt

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Vienna Insurance Group
Aleje Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa
www.compensa.pl

interrisk-logo

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group działa na polskim rynku nieprzerywanie od 1993 i jest jednym z wiodących ubezpieczycieli majątkowych.
Dzięki eksperckiej wiedzy pozyskanej przez lata działalności InterRisk wypracował i proponuje swoim Klientom wszechstronną ofertę, na którą składają się ubezpieczenia: komunikacyjne, majątkowe, osobowe, zdrowotne i finansowe. Każdego roku spółka otacza ochroną ubezpieczeniową blisko 2 miliony Klientów. InterRisk jest doceniany także przez profesjonalistów rynku ubezpieczeniowego jako niekwestionowany lider ubezpieczeń OC dla agentów i brokerów.

Zgłoszenie szkody

Aby zgłosić szkodę, należy zadzwonić pod numer (22) 212 20 12 lub wypełnić dostępny na stronie internetowej formularz, a następnie odesłać go pocztą na adres:
Departament Likwidacji Szkód, Al. Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa.

Kontakt

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group
ul. Noakowskiego 22
00-668 Warszawa
www.interrisk.pl

generali-logo

Generali Życie T.U. S.A.

Generali Polska jest częścią Grupy Generali, jednej z największych grup finansowo-ubezpieczeniowych, która od ponad 185 lat jest synonimem bezpieczeństwa i innowacyjności, zaspokajając zróżnicowane i wciąż zmieniające się potrzeby milionów Klientów na całym świecie.
W Polsce Grupa Generali obecna jest od 1999 r. Stale buduje swoją siłę stawiając na zdywersyfikowany model biznesowy oparty na trzech kluczowych obszarach: ochronie majątku i życia Klientów indywidualnych, zarządzaniu oszczędnościami emerytalnymi oraz ubezpieczeniach korporacyjnych.
Generali stawia na długoterminową współpracę z Klientami kompleksowo chroniąc to, co najcenniejsze, na każdym etapie ich życia i rozwoju. Generali obserwując światowe trendy buduje ubezpieczenia przyszłości poprzez odpowiednie dostosowywanie się do zmian, które dotykają naszych Klientów i partnerów biznesowych każdego dnia.

Zgłoszenie szkody

Żeby zgłosić szkodę w generali należy zadzwonić po numer
913 913 913
Email. szkody@generali.pl

Kontakt

Generali Życie T.U. S.A.
Budynek Marynarska Point
ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa
Tel.: 913 913 913
Fax: (22) 543-08-99
www.generali.pl

concordia-logo

Concordia Capital SA

Concordia Ubezpieczenia na rynku polskim jest obecna od 1997 roku. W tym czasie firma zdobyła zaufanie wielu Klientów i Partnerów, rozwinęła sieć sprzedaży, nawiązała współpracę z ponad 450 Bankami. Obecnie posiada 12 Oddziałów, blisko 40 Przedstawicielstw i Agencji Generalnych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i konsekwentnej realizacji strategii Concordia Ubezpieczenia uzyskała cenioną pozycję w sferze ubezpieczeń dla rolnictwa, bankowości spółdzielczej, biznesu, a także osób prywatnych.

Concordię Ubezpieczenia tworzą: Concordia Polska TUW specjalizujące się w ubezpieczeniach majątkowych oraz WTUŻiR Concordia Capital SA, które w swojej ofercie posiada ubezpieczenia na życie.

Zatrudniając kilkuset wysokiej klasy specjalistów oraz współpracując z ponad 2000 Pośredników, Concordia gwarantuje najwyższy standard obsługi i jakość oferowanych ubezpieczeń. Realnie dba o bezpieczeństwo tysięcy Rolników, Klientów indywidualnych, Przedsiębiorców i Kredytobiorców.

Od początku działalności strategiczne znaczenie ma dla Concordii jakość obsługi oraz solidna likwidacja szkód. Doceniają to i zauważają Klienci, a także niezależni eksperci. Czego dowodem jest mała ilość reklamacji zgłaszanych do Rzecznika Ubezpieczonych oraz liczne nagrody i certyfikaty.

Concordia to m.in.: „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa”, „Ubezpieczeniowy Lider Informatyki Instytucji Finansowych”, a także „Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR” oraz laureat konkursu „Najwyższa Jakość Quality International”.

Zgłoszenie szkody

Likwidacja szkód to część usługi ubezpieczeniowej, którą ciągle udoskonalamy wprowadzając nowe możliwości dla Klientów, np. sprawdzenie stanu szkody telefonicznie czy też udostępnienie formularzy w serwisie www. Zapoznaj się z tymi możliwościami, zgłoś szkodę on-line lub pisemnie, a my w rzetelny sposób ocenimy Twój wniosek.

Zgłoszenie szkody telefonicznie
Szkodę można zgłosić pod numerem: (61) 858 48 08.
Numery wewnętrzne:
• 0 – zgłoszenie szkody w maszynach rolniczych
• 1 – zgłoszenie szkody w pojazdach
• 2 – zgłoszenie szkody w domach i mieszkaniach
• 3 – zgłoszenie szkody w uprawach
Infolinia czynna jest od pon.-pt. w godz. 7:00-22:00 oraz w soboty 8:00-13:00.
Opłata za połączenie wg cennika operatora.

Kontakt

Wielkopolskie Towarzystwo Ubezpieczeń Życiowych i Rentowych Concordia Capital SA
ul. Św. Michała 43
61-119 Poznań
tel. (+48) 61 85 84 800
fax (+48) 61 85 84 801
www.concordiaubezpieczenia.pl

hdi-logo

HDI Asekuracja TU S.A

HDI jako marka o ponad 100 letniej tradycji na świecie, obecna jest w Polsce od ponad 10 lat. Obecnie to znak towarowy pod którym spółka TUiR „WARTA” S.A. oferuje ubezpieczenia dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

To efekt połączenia 28 grudnia 2012 r. spółek HDI Asekuracja TU oraz TUiR „WARTA” S.A., w jedno bardzo mocne towarzystwo ubezpieczeniowe, zajmujące pozycję wicelidera na rynku ubezpieczeń majątkowych. Dzięki szerokiej ofercie i rozległej sieci sprzedaży jesteśmy ubezpieczycielem dla każdego Polaka. Naszym celem jest zapewnienie klientom najwyższej jakości oferty, przyjaznej obsługi i dostępności naszych usług.

Zgłoszenie szkody

Aby zgłosić szkodę, można skorzystać z formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela ,wwwhdiubezpieczenia.pl, lub zadzwonić do Centrum Alarmowego pod numer 801 801 181 (z Polski) lub 22 449 99 99 (z zagranicy),lub zamówić rozmowę telefoniczną wysyłąjac sms o treści SZKODA na numer 661 001 581, koszt SMS: wg. Taryfy operatora.

Kontakt

HDI Warszawa Jerozolimskie
Al.Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa
tel. 501 670 700 / 22 44 99 999
www.hdiubezpieczenia.pl

pzu-logo

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA

Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna jest macierzystą firmą wszystkich podmiotów wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PZU. PZU SA działa w sektorze ubezpieczeń majątkowych oraz osobowych i jest najstarszą, najbardziej doświadczoną, a zarazem największą firmą ubezpieczeniową, zarówno pod względem wielkości obrotów, liczby klientów, sieci placówek, jak i liczby zatrudnionych oraz współpracujących agentów.
Rozbudowana sieć dystrybucji i obsługi umożliwia wszystkim klientom, niezależnie od ich miejsca zamieszkania, łatwy dostęp do oddziałów firmy.

Zgłoszenie szkody

Zgłoszenia szkody można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela, telefonicznie za pośrednictwem całodobowej infolinii pod numerami 801 102 102 i (22) 566 55 55, poprzez Czat Video, osobiście w wybranym Oddziale Grupy PZU

Kontakt

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA
Al. Jana Pawła II 24
00-133 Warszawa
www.pzu.pl

tuz-logo

TUZ TUW

TUZ TUW działa na rynku w sektorze ubezpieczeń majątkowych i osobowych i corocznie uzyskuje jedną z najwyższych dynamik wzrostu wśród wszystkich zakładów ubezpieczeń majątkowych na polskim rynku.
Zawieramy nieprzerwanie umowy ubezpieczenia od 1 września 2003 roku. Przez 11 lat działalności na rynku finansowym TUZ TUW stało się zakładem ubezpieczeń cieszącym się uznaniem i zaufaniem Klientów.
Towarzystwo działa za pośrednictwem 15 oddziałów i przedstawicielstw zlokalizowanych na terenie całego kraju, a umowy na rzecz naszego Towarzystwa zawiera już blisko 10 000 osób.

Zgłoszenie szkody

ZGŁOSZENIE SZKODY
Szkodę w TUZ można zgłosić na kilka sposobów:
• telefonicznie pod numerem telefonu (+ 48) 22 327-60- 60 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00,
• za pośrednictwem maila: szkody@tuz.pl,
• bezpośrednio w Oddziale terenowym TUZ TUW,
• korespondencyjnie wysyłając zgłoszenie do najbliższego Oddziału TUZ TUW listem lub e-mailem.

Kontakt

TUZ TUW
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa
www.tuz.pl

reso-logo

RESO Europa Service

RESO Europa Service Sp. z o.o., to firma specjalizująca się przede wszystkim w: sprzedaży ubezpieczeń, tworzeniu sieci sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, organizowaniu i przeprowadzaniu szkoleń oraz administrowaniu procesu likwidacji szkód, w tym szkód międzynarodowych.
Największymi naszymi atutami są: profesjonalizm, rzetelność, duże doświadczenie, szybkość działania, wysoka jakość oferowanych przez nas usług, precyzyjne i sprawdzone procedury postępowania w likwidacji szkód ubezpieczeniowych a także nastawienie na sukces.
Od 2008 roku RESO Europa Service jest generalnym partnerem łotewskiego towarzystwa ubezpieczeniowego BTA Insurance Company SE, które jest jednym z wiodących w krajach nadbałtyckich i oferuje szeroką gamę sprawdzonych produktów ubezpieczeniowych dla każdej grupy społecznej i zawodowej.
O silnej pozycji RESO świadczy ogólnopolski zasięg działalności. Na terenie całego Kraju reprezentuje nas blisko 3,3 tys. agentów ubezpieczeniowych. Spółka wciąż się rozwija, o czym świadczy zarówno wzrost sprzedaży i tempo zatrudnienia, jak też uzyskane wyróżnienia. Możemy poszczycić się bowiem m. in. „Diamentem Forbesa 2013″, czterokrotnym uznaniem „Superfirmy”, dwukrotnym wyróżnieniem „Gepardy Biznesu” czy certyfikatem „Rzetelnej Firmy”.
Jednocząc ze sobą klientów, agentów oraz brokerów, uczyniliśmy naszą markę jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce.

Zgłoszenie szkody

Likwidacja szkód
e-mail: likwidacja@reso.com.pl
tel. (+48) 87 565 4444

Kontakt

RESO Europa Service Sp. z o.o.
ul. Innowacyjna 1
16-400 Suwałki
www.reso.com.pl

gothaer-logo

Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Gothaer TU oficjalnie przyjęło nazwę Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, podała spółka. To nowe oblicze zakładu ubezpieczeń, które ma eksponować jego przynależność do Vienna Insurance Group i nawiązywać do austriackich korzeni spółki-matki. Pod szyldem Wiener obecny w Polsce od blisko 30 lat ubezpieczyciel zamierza nadal koncentrować się na dostarczaniu elastycznych rozwiązań dla swoich partnerów biznesowych i klientów.

Nowe logo i nazwa mają odzwierciedlać strategie Ubezpieczyciela. Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group postawił na kolory, które mają nawiązywać do wartości firmy. Kolor pomarańczowy jest wyrazem aktywności, siły i nowoczesności. Dopełnieniem jest kolor niebieski, symbolizujący profesjonalizm i nowoczesność. To kolor, który niesie przekaz dotyczący kompetencji, skuteczności i bezpieczeństwa – wszystkiego, co w ubezpieczeniach jest najważniejsze.

Zgłoszenie szkody

Szkodę można zgłosić online na stronie TU lub telefonicznie dzwoniąc na numer
22 469 69 69

Kontakt

Wiener TU S.A. Vienna Insurance
ul. Wołoska 22A
02-675 Warszawa
www.wiener.pl

proama-logo

Proama

Proama wyróżnia się na rynku, proponując klientom Osobistego Doradcę oraz zniżkę bonus-malus w wysokości 70% dla bezpiecznych i bezszkodowych kierowców. Produkty ubezpieczyciela dostępne są poprzez Internet, telefon, u agentów i dealerów samochodowych. Proama oferuje ubezpieczenia OC i AC oraz ubezpieczenia mieszkaniowe wraz z wachlarzem produktów dodatkowych, ubezpieczenia dla małych i średnich firm, a także ubezpieczenia osobowe.
Proama zatrudnia w Polsce ponad 600 specjalistów. Współpracuje z prawie 20 000 Osób Wykonujących Czynności Agencyjne poprzez ponad 2000 agencji. W roku 2015 roku zlikwidowała już około 60 000 szkód.
Proama uzyskała również tytuł „Gwiazda Jakości Obsługi 2014” w VII edycji Polskiego Programu Jakość Obsługi. Gwiazda Jakości Obsługi przyznawana jest firmom wysoko ocenianym przez konsumentów. Zdaniem respondentów, Gwiazda Jakości Obsługi to firma, która stosuje przyjazne procedury, jest rekomendowana przez innych klientów i godna zaufania.
Proama jest częścią międzynarodowej Grupy Generali.

Zgłoszenie szkody

Żeby zgłosić szkode należy zadzwonić po numer 815 815 815

Kontakt

Proama
Česká pojišťovna S.A. Oddział w Polsce
ul. Postępu 15b
02-676 Warszawa
www.proama.pl

hestia-logo

Ergo Hestia

Ergo Hestia to wiodąca spółka Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA. Jako jedna z największych instytucji na polskim rynku oferuje kompleksowe ubezpieczenia majątkowe i na życie, obejmujące wszystkie obszary ryzyka: komunikację, dom i mieszkanie, podróże, biznes, zdrowie i życie. Ergo Hestia swoją działalność rozpoczęła w 1991 roku. Od tego czasu zbudowała stabilną pozycję na rynku polskich ubezpieczycieli. Przez klientów doceniana jest przede wszystkim za prowadzenie sprawnego, nagodzonego godłem TERAZ POLSKA systemu likwidacji szkód, a także za wprowadzenie pierwszego w kraju nowoczesnego systemu sprzedaży internetowej oraz eKonta ubezpieczeniowego.

Zgłoszenie szkody

Zgłoszenia szkody Poszkodowany może dokonać w jeden z wymienionych niżej sposobów:
• drogą telefoniczną za pośrednictwem infolinii pod czynny całą dobę numer 801 107 107* (z telefonu stacjonarnego) lub +48 58 555 55 55* (z telefonu komórkowego lub zagranicy) (*opłata za połączenie zgodnie z cennikiem operatora) ,
• korespondencyjnie, przesyłając zgłoszenie listem / faxem,
• poprzez formularze na stronie internetowej Ergo Hestii.

Kontakt

STU Ergo Hestia SA
STU Życie Ergo Hestia SA
ul. Hestii 1, 81-731 Sopot
tel. (58) 555 60 00, fax (58) 555 60 01
www.ergohestia.pl

allianz-logo

Allianz

Allianz jest obecny na polskim rynku od 1997 roku. W ciągu kilkunastu lat obecności w Polsce Grupa Allianz, rozwijając się dynamicznie, stała się jednym z liderów polskiego rynku finansowo-ubezpieczeniowego.
Allianz Polska jest dziś jedną z najszybciej rozwijających się grup w sektorze ubezpieczeniowo-finansowym świadczącą kompleksowe usługi 2 milionom klientów indywidualnych i korporacyjnych. Składki z ubezpieczeń w Grupie Allianz Polska wyniosły w 2014 roku 2,5 miliarda złotych, a aktywa pod zarządem grupy sięgnęły niemal 14 mld zł. To stawia Grupę Allianz w czołówce instytucji ubezpieczeniowych działających w Polsce.
Szeroka oferta Grupy Allianz w Polsce obejmuje produkty ubezpieczeniowe i inwestycyjne oferowane przez niemal 5 tysięcy agentów w oddziałach i agencjach, a także podmioty współpracujące: brokerów ubezpieczeniowych, multiagencje, dealerów samochodowych, biura podróży, banki i inne instytucje finansowe.

Zgłoszenie szkody

Aby zgłosić szkodę należy zadzwonić pod numer 224 224 224

Kontakt

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa
www.allianz.pl

balcia-logo

Balcia

Balcia Insurance to posiadający wieloletnie doświadczenie łotewski zakład ubezpieczeń, który prowadzi swoją działalność w największych państwach Unii Europejskiej. Spółka została założona w 1993 roku pod nazwą BTA w krótkim czasie stała się jednym z wiodących ubezpieczycieli na rynku bałtyckim.

Balcia posiada wszystkie dostępne licencje na ubezpieczenia w dziale drugim, co w oczach klientów czyni ją atrakcyjnym zakładem ubezpieczeń z kompleksową ofertą. W 2013 roku spółka znalazła się na liście 50 największych ubezpieczycieli w Europie Środkowej (ranking Deloitte).

Pierwotnie spółka rozwijała się na terenie trzech państw bałtyckich: Łotwy, Litwy i Estonii. W 2008 roku nastąpił przełom w działalności łotewskiego ubezpieczyciela. Spółka rozpoczęła intensywną ekspansję w krajach europejskich, wchodząc na rynek polski, brytyjski, niemiecki, francuski, hiszpański oraz włoski, które łącznie stanowią ponad 70% całkowitej populacji Unii Europejskiej.

Swoją działalność w Polsce Balcia rozpoczęła w 2009 roku, nawiązując współpracę z RESO Europa Service, która od tego czasu zajmuje się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych Balcia oraz likwidacją szkód. W styczniu 2014 roku ubezpieczyciel zarejestrował swój oddział w Polsce.

W 2016 spółka zmieniła nazwę na Balcia Insurance SE, co było wynikiem konsekwentnie realizowanej strategii związanej z reorganizacją spółki oraz późniejszej sprzedaży portfela łotewskiego, litewskiego i estońskiego. Obecnie Balcia Insurance prowadzi działalność na zasadzie oddziału zagranicznego zakładu ubezpieczeń w Polsce, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Balcia szybko reaguje na potrzeby poszczególnych rynków, koncentrując się na klientach indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz podmiotach instytucjonalnych. Spółka posiada w swojej ofercie niszowe produkty ubezpieczeniowe działu drugiego, które na terenie Polski oferuje wspólnie ze swoim partnerem – RESO Europa Service oraz przy ścisłej współpracy z agentami i brokerami ubezpieczeniowymi. Głównym celem spółki jest zapewnienie produktów ubezpieczeniowych najwyższej jakości.

Zgłoszenie szkody

RESO Europa Service Sp. z o.o.
T: +48 87 565 4444
E: likwidacja@reso.com.pl

Kontakt

Balcia Insurance SE
Spółka europejska Oddział w Polsce
Al. Jerozolimskie 136
02-305 Warszawa

T: +48 222 703 100 (Recepcja Dyrekcji)
E: info@balcia.pl
www.balcia.pl